W miesiącu czerwcu uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjum przystąpili do dwóch konkursów plastycznych zorganizowanych przez MDK w Chełmie pn. „Moje, Twoje, Nasze prawa” - konkurs na plakat oraz fraszkę. Rok 2018 został ogłoszony w Chełmie Rokiem Praw Dziecka. Konkurs jest podsumowaniem działań przeprowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury pod hasłem „Nie ma dzieci - są ludzie...” (Janusz Korczak). Na konkurs nadesłano łącznie 35 prac, w tym: 29 plakatów i 6 fraszek.
Komisja Konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujących autorów z SP 8:
Kategoria - plakat:
Wyróżnienie: Aleksandra Kurdziel, Julia Sprawka, Julia Mroczek, Hubert Makara, Agata Mikulska
Nagroda: Zuzanna Głowacka, Milena Morawska, Katarzyna Jarzębkiewicz, Izabela Makara
Kategoria - fraszka:
Nagroda: Jakub Stadnik

Kolejny konkurs o tematyce „Bezpieczne wakacje” wpisał się w ideę Roku Praw Dziecka, ponieważ jednym z praw, jakie przysługują dzieciom, jest prawo do bezpiecznego wypoczynku. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w domu, w lesie, nad wodą, w górach itp., kształtowanie prawidłowych postaw w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom oraz popularyzowanie zasady bezpiecznego zachowania w przypadku wystąpienia zagrożeń, które mogą się pojawić tam, gdzie dzieci spędzają wakacje.
Do konkursu przystąpiło łącznie 145 autorów z 14 chełmskich placówek.
Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić następujących autorów z naszej placówki:
Wyróżnienie: Jakub Pietrzykowski – kl. Vc
Nagrody: Karolina Przybylska – kl.IIb gimn.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!
Opiekunem wyróżnionych i nagrodzonych uczniów jest p. Ewa Słomczyńska.

prawa dziecka 20180614 103535

11 maja br. w Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie odbyła się XI Edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Poprawnej Pisowni Wyrazów Związanych ze Zdrowiem. Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia, dbałość o czystość i piękno języka ojczystego oraz doskonalenie sprawności językowych poprzez umiejętne stosowanie zasad ortograficzno-interpunkcyjnych. Uczniowie klas czwartych i piątych z terenu naszego miasta: nr 3, 7, 8, 11, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi ,,Razem” zmagali się z pułapkami poprawnościowymi.
Wyniki przedstawiają się następująco:

Mistrz Ortografii – Agata Radzicka  – Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie

II miejsce – Michał Ślusarczyk – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
III miejsce – Julia Kuryś – Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie.

Uczniowie klasy Vc ( n-l języka polskiego - p. Agata Wojtasiuk) przygotowali dla gości przedstawienie ,,Baśń higieniczna o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”.
Organizatorami przedsięwzięcia były panie: Agata Wojtasiuk, Ewa Skórzewska-Popek, Aneta Kowalewska.
Nagrody książkowe dla wszystkich uczestników oraz zdrowy poczęstunek ufundowała Rada Rodziców Ósemki.
Dziękujemy i zapraszamy za rok.

P5122757

Celem konkursu było doskonalenie wiedzy uczniów na temat twórczości i wizerunku wielkiego Polaka Adama Mickiewicza, rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowaną literaturą i plastyką, umożliwienie prezentacji dziecięcej twórczości plastycznej szerszemu kręgowi odbiorców. Tematyka pracy plastycznej to ilustracja do wybranej bajki Adama Mickiewicza.
Tytuł laureata zdobyli:
Maja Niemiec, Dominika Wicha (klasa III a) n-l p. Marianna Niemczuk
Jakub Kowal, Oliwia Zembrzycka, Zofia Wasiuk, Maciej Mazur (klasa III b) n-l p. Iwona Buczek
Emilia Stelmaszuk, Zofia Kozorys (klasa III c) n-l p. Iwona Molin
Grzegorz Łagowski, Natalia Tabuła, Gabriela Mazur (klasa III d) n-l p. Anna Radlińska
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs przeprowadziły panie Marianna Niemczuk, Iwona Buczek i Joanna Wicha.

IMG 20180426 102428

10 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyła się V edycja konkursu ,,Tajemnice mojego miasta” pod Honorowym Patronatem Pani Agaty Fisz - Prezydent Miasta Chełm, Radia Bon – Ton oraz Nowego Tygodnia Chełmskiego.
Konkurs miał charakter drużynowy. Skierowany był do uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu miasta Chełm. Jego celem było pogłębienie wiadomości o historii i współczesności naszego miasta, propagowanie różnych form aktywności ruchowej oraz integracja rówieśników.
Szóstoklasiści rozwiązywali test wiedzy o naszym mieście oraz brali udział w części sportowej.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I m. - Szkoła Podstawowa nr 8
II m. - Szkoła Podstawowa nr 1
III m. - Szkoła Podstawowa nr 4
IV m. - Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Razem
V m. - Szkoła Podstawowa nr 3
VI m. - Szkoła Podstawowa nr 7
VII m. - Szkoła Podstawowa nr 2

Organizatorami przedsięwzięcia były panie: Iwona Synowiec, Ewa Skórzewska-Popek, Aneta Kowalewska.
Dziękujemy drużynom i ich opiekunom za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

WP 20180410 09 54 05 Pro LI

WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ WALENTYNKOWĄ Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM

W lutym 2018 r. odbył się konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową z życzeniami w języku angielskim dla uczniów klas V i VI. Wszystkie prace były kreatywne i kolorowe. Jury konkursu miało nie lada zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy w następnym roku. Organizatorzy: p. Magdalena Zosiuk i p. Anna Gieleta.

Lista laureatów:
I miejsce - Paweł Szwed kl. Va