Uczeń klasy VIII a Karol Muniak zajął pierwsze miejsce ex aequo w II etapie rejonowym historycznego konkursu przedmiotowego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
W rywalizacji wzięło udział 465 uczniów z województwa lubelskiego. Uczeń naszej Szkoły zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu.
Karol przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem nauczyciela historii - p. Agnieszki Szczepanik.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

IMG 7117

Uczniowie klas ósmych przystąpili do szkolnego konkursu historycznego, w którym wykazali się wiedzą na temat społeczeństwa polskiego, stawiającego czoło zbrojnej agresji hitlerowskich Niemiec oraz Związku Radzieckiego.
Najlepszy wynik i pierwsze miejsce podczas rywalizacji konkursowej uzyskał uczeń klasy VIII a Karol Muniak. Drugą lokatę zdobyła Weronika Ulińska (VIII c). Trzecie miejsce uzyskała Aleksandra Grzesiuk (VIII c).
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Konkurs zorganizowała pani Agnieszka Szczepanik

Szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej pt. „Na rowerze czy na nogach – niech bezpieczna będzie droga” został rozstrzygnięty. Poprzedzony był on spotkaniem z pedagogiem szkolnym, panią Wiolettą Mazur, które poświęcone było tematowi „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady ruchu drogowego, poznali znaki drogowe oraz ciekawostki związane z omawianym tematem. Obejrzeli również krótki film edukacyjny.

Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac i wybór laureatów nie był łatwy. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujące osoby:

I miejsce – Wanessa Kasperek, klasa I b
II miejsce – Kornelia Koziej, klasa III a
III miejsce – Inga Tracichleb, klasa I b

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Konkurs zorganizowała i nagrody ufundowała pani Wioletta Mazur.

W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji i Dniem Patrona Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie zapraszamy uczniów do udziału w następujących konkursach:
-dla uczniów klas VI-VIII konkurs wiedzy o szkole i patronie Bolesławie Zygmuncie Wirskim,
-dla uczniów klas IV-V konkurs poetycki, który polega na napisaniu oraz recytacji wiersza o szkole i patronie szkoły,
-dla uczniów klas IV-VIII konkurs plastyczny „Portret mojego nauczyciela”.
Organizatorami konkursów są nauczyciele: p. Justyna Prystupa, p. Ewa Słomczyńska, p. Marzena Chrabąszcz.

Regulaminy konkursów znajdują się w poniższych linkach:

Konkurs wiedzy o szkole i patronie szkoły dla klas VI-VIII
Konkurs poetycki o szkole i patronie szkoły dla klas IV-V
Konkurs plastyczny „Portret mojego nauczyciela”

Na szkolny konkurs plastyczny „Hej kolęda, kolęda” wpłynęło 28 prac, których autorami są uczniowie klas I-III. Jury przy ocenie wzięło następujące kryteria: zgodność z tematem, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość autora, dobór techniki oraz walor estetyczny.
W dniu 4 grudnia 2019 r. komisja w składzie: p. Marianna Niemczuk i p. Iwona Molin wyłoniła autorów najciekawszych prac.
Laureatami konkursu zostali: Nina Manaj (I a), Amelia Soszyńska (I c), Aleksandra Góralczyk (II a), Łukasz Czelej (II b), Natalia Nowicka (II c), Jagoda Fic (III c).
Dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy autorom najciekawszych prac!

20191219 101825