Ogłoszenia - Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie
Szanowni Państwo,

od dnia 25 maja 2018 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych - Ogólne Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

KLAUZULE DOTYCZĄCE SPEŁNIANIA OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO z ART. 13 RODO:

Klauzula informacyjna - przetwarzanie na podstawie przepisów prawa
Klauzula informacyjna - przetwarzanie na podstawie umowy

Kuratorium Oświaty w Lublinie, w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej „Zawodowy Strzał w 10” przygotowało informator o zawodach i szkołach województwa lubelskiego, w których realizowane jest kształcenie zawodowe.
Mamy nadzieję, że informacje w nim zebrane pozwolą Państwu na zaplanowanie i dokonanie właściwego wyboru dalszej ścieżki kształcenia.
INFORMATOR O ZAWODACH 2018

Ministerstwo Środowiska podejmuje liczne działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce. Obecnie prowadzona jest kampania realizowana przez nadzorowany przez resort Instytut Ochrony Środowiska – PIB „Stop Smog”.
W jej ramach Ministerstwo przygotowało poradnik nt. właściwego użytkowania domowych urządzeń grzewczych. Sektor bytowo-komunalny jest głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Poradnik "Czyste ciepło w moim domu ze spalania paliw stałych" zawiera praktyczne wskazówki oraz konkretne porady dotyczące odpowiedniego użytkowania domowych urządzeń grzewczych na paliwa stałe, głównie węgiel kamienny i drewno. Poradnik zwraca także uwagę na konieczność zmniejszenia zapotrzebowania budynków na ciepło poprzez termomodernizację oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Materiały te zostały zaprezentowane podczas panelu dotyczącego jakości powietrza w ramach Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM.

Poniższe linki zawierają materiały opracowane przez Ministerstwo Środowiska.

Informator_Czyste ciepło w moim domu z paliw stałych
Ulotka_Czyste ciepło w moim domu z paliw stałych
Poradnik_Czyste ciepło w moim domu z paliw stałych

W bieżącym roku szkolnym Lubelski Kurator Oświaty organizuje we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli 18 konkursów przedmiotowych i tematycznych (5 dla uczniów szkół podstawowych i 13 dla uczniów gimnazjów).

Eliminacje konkursowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na etapie szkolnym organizuje dyrektor szkoły. Uczeń ma prawo przystąpić do wybranego przez siebie konkursu i jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu konkursów oraz terminów poszczególnych eliminacji.

Szczegóły organizacyjne zostały opisane w Regulaminie konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego organizowanych w roku szkolnym 2017/2018.