Szanowni Rodzice!

Już od poniedziałku 19 lutego 2018 r.

Z A P R A S Z A M Y

do zapisów dzieci do klasy pierwszej w naszej szkole.

Zaplanowaliśmy autorskie klasy pierwsze o profilach:

- klasa sportowa - pływacka (nabór tylko do 12 marca 2018 r.)

- klasa medialno-językowa

- klasa matematyczno-informatyczna.

Nabór do klas pierwszych będzie odbywał się w 2 etapach, tj. postępowanie zgłoszeniowe dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły rozpocznie się 19 lutego 2018 r. i będzie trwał do 2 marca 2018 r. Wniosek zgłoszeniowy należy wypełnić w formie papierowej w sekretariacie szkoły.

Rekrutacja kandydatów do klasy pierwszej zamieszkałych poza obwodem szkoły będzie się odbywała na wolne miejsca w terminie od 5 do 28 marca 2018 r. Wniosek rekrutacyjny będzie można wypełnić korzystając ze strony internetowej: www.chelm.elemento.pl (od 5 marca 2018  r.) lub w formie papierowej w sekretariacie naszej szkoły podstawowej.

Z dniem 1 września 2018 roku obowiązkiem szkolnym zostaną objęte wszystkie dzieci 7-letnie, tj. urodzone w 2011 roku natomiast dzieci 6-letnie urodzone w 2012 r. mają prawo do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły oraz zamieszczone są na stronie:

UCHWAŁA NR XXV/283/17 RADY MIASTA CHEŁM z dnia 28 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji wraz z liczbą punktów oraz rodzajów dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Chełm.

OGŁOSZENIE PREZYDENTA MIASTA CHEŁM z dnia 25 stycznia 2018 r. w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów na rok szkolny 2018/2019 do publicznych przedszkoli oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Chełm.

ZARZĄDZENIE NR 1097/18 Prezydenta Miasta Chełm z dnia 25 stycznia 2018 r.

Załącznik Nr 2 do Zarządzenia Nr 1097/18 Prezydenta Miasta Chełm z dnia 25 stycznia 2018 r. Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019, dla których organem prowadzącym jest Miasto Chełm.