Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś”
H. Bechlerowa

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie 25 listopada. W naszej szkole misie też miały swoje święto. W szczególny sposób uczcili je uczniowie kl. I c wraz z wychowawcą p. Ewą Drzewiecką oraz Świetliczaki. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do obchodów tego jakże miłego i sympatycznego dnia. Pani Wioletta Mazur przeprowadziła zajęcia edukacyjne pt. „Czy misia można spotkać w lesie?” Uczniowie przypomnieli sobie znane postacie misiów. Rozpoznawali odgłosy zwierząt, w tym niedźwiedzia, rozwiązywali quiz, dzięki któremu utrwalali podstawowe informacje o niedźwiedziu brunatnym. Dzieci samodzielnie zmierzyły szerokość i długość łapy niedźwiedzia oraz swojej dłoni i porównały otrzymane wyniki. Podczas zabawy ruchowej przekonały się, jak dużym zwierzęciem jest niedźwiedź. Następnie p. Elżbieta Kaczyńska opowiedziała uczniom o historii pluszowego misia. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek z „Misiowej biblioteczki”, których bohaterami są sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały w bibliotece wystawkę maskotek i książek o misiach i niedźwiedziach. Potem przyszedł czas na zabawę. Dzieciaki tańczyły, śpiewały i brały udział w poszukiwaniach zagubionych misiowych bohaterów. Atrakcją spotkania były konkursy, rozwiązywanie zagadek, rysowanie portretu misia z zawiązanymi oczami, opowiadanie „na żywo” historii o misiu i zobrazowanie jej za pomocą pacynki - misia. Nie zabrakło również malowanek, kolorowanek, gier edukacyjnych rozwijających spostrzegawczość, zręczność i twórcze myślenie. Oczywiście w roli głównej z misiem. Zajęcia w pracowni komputerowej dla dzieci przygotował i przeprowadził nauczyciel informatyki p. Przemysław Rogalski. Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni na „małe co nieco”, czyli słodki poczęstunek. Na podsumowujące pytanie: Czy święto Misia jest potrzebne? – wszystkie dzieci zgodnie odpowiedziały: „Oczywiście, że tak!”. Zainteresowanie i zaangażowanie uczniów świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest nadal ulubioną maskotką dzieci, a moda na misie nie przemija. Mamy nadzieję, że na czytanie o misiach też nie. Zapraszamy do wypożyczania!

  • Collage_Fotor3
  • DSC_2106
  • Collage_Fotor10
  • WP_20171124_08_18_13_Pro_Fotor
  • Collage_Fotor5
  • Collage_Fotor1
  • 20171124_083806_Fotor6
  • Collage_Fotor
  • DSC_2112
  • Collage_Fotor4