W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Uroczyste lekcje przygotowały nauczycielki biblioteki p. Elżbieta Kaczyńska i p. Lidia Sułek we współpracy z wychowawcami świetlicy: p. Elżbietą Adamczuk i p. Wiolettą Mazur. Uczniowie klasy I a, I b i I c zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem udostępniania księgozbioru oraz zasadami zachowania się w bibliotece. Porozmawiano o tym, w jaki sposób należy szanować książki. Uczniowie dowiedzieli się o losach książki od momentu jej zakupu w księgarni do czasu trafienia w ręce czytelnika. Wypożyczyli swoje pierwsze lektury. Podczas zabawy z tekstem wiersza „Abecadło” prowadzonej przez p. Elżbietę Adamczuk dzieci dowiedziały się co ma wspólnego biblioteka z literkami. Obejrzały i wysłuchały też bajki „Szukając Marudka” zaprezentowanej przez panie z biblioteki w formie teatrzyku kamishibai. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Otrzymali zakładki do książki, które dla nich przygotowała p. Wioletta Mazur, wychowawca świetlicy. Na zakończenie każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że teraz będą częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej, miłośnikami czytania i przyjaciółmi książek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

• 20171117_102417
  • WP_20171117_10_16_52_Pro