Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kolędy są nieodłącznym elementem okresu Bożego Narodzenia. Uczniowie naszej szkoły chętnie kultywują ten piękny staropolski zwyczaj i licznie wzięli udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 24 stycznia 2018 r.
W konkursie uczestniczyło siedem zespołów z klas: IV a, IV b, IV c, IV e, V b, VI b i VI c oraz jedna solistka z klasy V b. Mogliśmy usłyszeć utwory takie jak: Mario, czy Ty wiesz, Gdy śliczna Panna, Dzisiaj w Betlejem, Świeć gwiazdeczko, Lulajże Jezuniu, Skrzypi wóz, Hej kolęda, kolęda!
Jury oceniało walory głosowe, muzykalność, poczucie rytmu, dykcję, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Po krótkiej naradzie, podczas której licznie zgromadzona widownia umilała czas oczekiwania prezentując własne umiejętności wokalne, poznaliśmy wyniki.
I miejsce zajęli uczniowie z klasy VI b Bartłomiej Jabłoński, Julita Kiryk, Nikola Kot, Maria Kolenda za brawurowe wykonanie utworu Skrzypi wóz.
II miejsce zajęły dziewczęta z klasy VI c Aleksandra Auguściuk, Karolina Charęża, Dominika Czwórnóg, Klaudia Grodzka, Wiktoria Grodzka, Kinga Kosz, Izabela Lenart, Martyna Mąka, Natalia Steć- Miodońska, Oliwia Piskała, Julia Oleszczuk, które pięknie zaśpiewały Hej kolęda, kolęda!
III miejsce przypadło Weronice Budziszewskiej z klasy V b za interesującą interpretację kolędy Lulajże Jezuniu.
Wyróżnienie otrzymały uczennice z klasy IV e Maja Chyła, Karolina Kołtun, Lena Kozaczuk, Aleksandra Kurdziel prezentując kolędę Dzisiaj w Betlejem.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.