Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W październiku 2021 r. nasza szkoła była wśród 1867 placówek z Polski i 14 innych państw, które biły rekord w czytaniu na przerwie. Honorowy patronat nad akcją objęli: Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Patronat medialny sprawowali: IBBY Polska, portal SBP.pl, Biblioteki Szkolne Online, Serwis Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP. Akcja była realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Oficjalnie ogłaszamy, że został ustanowiony NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 TYSIĘCY 586 OSÓB!
W tym dniu uczniowie nie rozstawali się ze swoimi ulubionymi książkami, wykorzystując wolne chwile na czytanie. W szkole czytali najmłodsi i najstarsi, mali i duzi, entuzjaści fantastyki, powieści obyczajowych i przygodowych, baśni, bajek i wierszyków.
W naszej szkole udział wzięło 475 osób, o 281 więcej niż przed rokiem.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w wydarzeniu i z niecierpliwością czekamy na przyszły rok.

Zdjęcie dyplomu dla Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie za udział w II międzynarodowej edycji VI ogólnopolskiej akcji - Przerwa na czytanie 2021.