Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie. Konkurs został objęty patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty. Przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. Do finału konkursu przystąpiło 49 uczestników z 26 szkół. Oceny nadesłanych nagrań dokonały dwie niezależne komisje konkursowe: KOMISJA 1 (kategoria wiekowa: klasy 1-3 szkoły podstawowej oraz klasy 4-6 szkoły podstawowej) w składzie: dr Teresa Giedz-Topolewska, adiunkt w Instytucie Neofilologii PWSZ w Chełmie – przewodnicząca, Anna Pietuch, kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego Chełmskiej Biblioteki Publicznej, Mariusz Fajman, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie; KOMISJA 2 (kategoria wiekowa klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe) w składzie: Wanda Jaroszczuk, redaktor naczelna tygodnika Super Tydzień Chełmski – przewodnicząca, Beata Patkowska, konsultant ds. przedmiotów humanistycznych w LSCDN Oddział w Chełmie, Anna Chałaj-Grajner – nauczyciel bibliotekarz w Szkole Policealnej – Medyczne Studium Zawodowe w Chełmie.
Komisja 1 przyznała:

w kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej

 

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania
MAI  KUŚNIEWSKIEJ  kl. II A

 

w kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania
MAI  ORYSZKIEWICZ-POLAKOWSKIEJ  kl. V C

 

Z uwagi na pandemię nie przewidziano uroczystego rozstrzygnięcia konkursu, uczennice indywidualnie odebrały nagrody w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Nad uczennicami opiekę sprawowały: p. Elżbieta Kaczyńska, p. Lidia Sułek we współpracy z p. Jolantą Rozwód i p. Marią Delektą.

Dwa zdjęcia przedstawiające uczennice podczas odbioru nagród za udział w konkursie czytelniczym.