Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Biblioteka w dzisiejszej szkole to miejsce specyficzne. Uczniowie nie tylko wypożyczają tutaj książki. To również miejsce, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności.
Stały kontakt dziecka z biblioteką i książką zapewnia rozwój zainteresowań czytelniczych, umiejętność korzystania ze źródeł informacji, trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne. Książka wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy.
Chcemy zachęcić uczniów, aby korzystali z bogatej oferty biblioteki szkolnej nie tylko przygotowując się do zajęć i konkursów przedmiotowych, ale żeby rozwijali swoje wszechstronne zainteresowania.
Dzieci mogą spędzić czas wolny od zajęć bez stresu i pośpiechu. Tutaj nikt ich nie ocenia. Nauczyciele bibliotekarze służą pomocą zarówno w wyszukiwaniu potrzebnych pozycji czy materiałów jak podczas odrabiania prac domowych, ale są także partnerami do rozmów i dyskusji na ciekawe dla uczniów tematy. Biblioteka to także miejsce, w którym można po prostu odpocząć, wyciszyć się, odstresować i przygotować do kolejnych zajęć.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z życia biblioteki podczas Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i nie tylko.
Odbywały się zajęcia czytelnicze dla najmłodszych uczniów z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Uśmiechu.
Przeprowadzono konkursy: Mistrz Pięknego Czytania dla uczniów kl. I – III, kl. IV – VI oraz kl. VII – VIII. Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Trwała akcja „Kwiatek za książkę”, dzięki której udało się pozyskać wiele cennych książek dla szkolnej biblioteki. W tym roku mieliśmy również możliwość uczestniczenia w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”.
Liczymy na to, że uczeń, który odwiedzi bibliotekę korzystając z różnych form jej działalności, chętniej sięgnie po książkę.