30 listopada 2018 r. uczniowie klasy III a pod opieką p. Elżbiety Dras i p. Elżbiety Kaczyńskiej  wybrali się na wycieczkę do Radia BON TON w Chełmie. Zaproszenie do radia otrzymał Michał Jankowski od p. Wandy Jaroszczuk, Redaktor Naczelnej Radia Bon Ton, który brał udział w Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania – edycja 2018: Literatura patriotyczna organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie. Michał zdobył tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania.
W radiu zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Dzieci miały okazję poznać pracę dziennikarza radiowego „od kuchni”, kulisy tworzenia audycji oraz ludzi, którzy z pasją opowiadali o swojej pracy radiowej. Redaktor Pani Eliza Kudelska-Nowosad przedstawiła nam realia pracy w radiu, między innymi jedną z najważniejszych cech każdego z dziennikarzy radiowych, czyli punktualność - spóźnienie radiowca może spowodować „dziurę” w programie. Wizytę rozpoczęliśmy od pomieszczenia - newsroom, tam przygotowywane są wiadomości, a następnie prezentowane na antenie radia oraz odbierane telefony od słuchaczy. Kolejne pomieszczenie to studio antenowe odgrodzone szybą i wypełnione gąbkami tłumiącymi dźwięki. W nim znajdują się mikrofony i konsola realizatora z mnóstwem suwaków i przycisków. W studiu antenowym mięliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda praca dziennikarza podczas realizacji programu na żywo. Należy wspomnieć, że dzieci stanęły na wysokości zadania i zachowywały się bardzo cicho.
W studiu nagrań mogły spróbować swoich sił za mikrofonem. Pod opieką p. Elizy każdy uczeń nagrał życzenia bożonarodzeniowe dla swoich bliskich, które zostaną wyemitowane na antenie radiowej. Radio to nie tylko sprzęt, ale przede wszystkim ludzie. Mieliśmy do czynienia z profesjonalistami, którzy wiedzą, czym się zajmują i wkładają serce w to, co robią. Tacy ludzie tworzą klimat stacji. Dzieci były zachwycone wizytą u radiowców.
Wszyscy bawili się znakomicie, a wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w pamięci uczniów.

• 20181130_092400
  • 20181130_092648