Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1. Konkurs ,,Mistrz savoir-vivre” przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego w Chełmie.
2. Celem konkursu jest kształtowanie wartości i pozytywnych postaw uczniów, propagowanie zasad kulturalnego zachowania wśród dzieci i młodzieży, uświadomienie konieczności stosowania właściwych zachowań w relacjach międzyludzkich.
3. Termin konkursu: 29 listopada (poniedziałek) 2021 r. godz. 12.45, sala 17 C.
4. Konkurs składa się z quizu związanego z zasadami savoir-vivre, udziału w scenkach sytuacyjnych, w których uczniowie będą mogli wykazać się znajomością zasad komunikowania się z innymi osobami w różnych sytuacjach oraz umiejętnością wiązania krawata. Podczas trwania konkursu uczniowie będą pracować w zespołach.
5. Nagrody: laureaci otrzymają dyplom „Mistrz savoir vivre”.
6. Zagadnienia konkursowe:
1. Właściwa prezencja (m.in. higiena, strój codzienny i odświętny).
2. Stosowanie form grzecznościowych i kulturalne zachowanie się w różnych miejscach (szkoła, dom itp.) i okolicznościach (m.in. dzień powszedni, uroczystości rodzinne).
3. Kultura spożywania posiłków (zachowanie przy stole, nakrywanie i podawanie do stołu).
4. Zasady kulturalnego zachowania wobec osób z niepełnosprawnością.
5. Netykieta - internetowy savoir- vivre.
6. Znajomość zapisów statutu szkoły w zakresie wizerunku ucznia i zasad zachowania obowiązujących uczniów na terenie szkoły.