Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1

1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu pt. "STROIK BOŻONARODZENIOWY" jest Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego w Chełmie.

2. Cele konkursu

Celem konkursu jest:
- edukacja uczniów w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludopwą,
- kultywowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia,
- rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci, na bazie tradycji ludowej,
- kształcenie wyobraźni plastycznej,
- rozwijanie zdolności manualnych.

3. Techniki wykonania

Stroiki mogą być tradycyjne – wykonane z naturalnych materiałów, takich jak: orzechy, suszone owoce, szyszki, kora, sztuczne igliwie, ozdoby zrobione z bibuły, papieru, nici, masy solnej, słomy, zasuszonych roślin oraz elementów samodzielnie wykonanych itp.
Mogą również pojawić się oryginalne stroiki w stylu awangardowym, nowoczesnym.

4. Uczestnicy konkursu

Każda klasa (IV – VIII) może przygotować jedną pracę konkursową. Stroiki powinny być udekorowaniem sali (drzwi) lub świątecznego stołu.

5. Warunki uczestnictwa

Przystąpienie do konkursu następuje poprzez zgłoszenie uczestnictwa klasy do nauczyciela Marzeny Mazurek (sala 21 C) w terminie do 22.11.2021, przez Gospodarza klasy. W każdym zgłoszeniu należy podać miejsce funkcyjne stroika (salę w której stroik będzie się znajdować). Stroiki należy przygotować w terminie do 13 grudnia 2021 r.

6. Komisja konkursowa

O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje komisja konkursowa powołana pezez Organizatora, zwana dalej "Komisją". Komisja zabowiązana jest do zachowania bezstronności podczas oceny poszczególnych prac.
Ważne jest:
- oryginalność kompozycji,
- elementy wykonane ręcznie,
- estetykę wykonania,
- kolorystykę,
- wykorzystanie materiałów naturalnych,
- wkład pracy.
Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 20.12.2021 r.

7. Nagrody

Spośród zgłoszonych do konkursu wytworów, komisja wybierze prace, które zostaną nagrodzone.

Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem organizatorowi prawa do nieodpłatnego wykorzystania wizerunków prac konkursowych w polu używania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń w celu popularyzacji konkursu.