Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

26 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego w Chełmie po raz kolejny wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.
Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.
Celem akcji była promocja czytelnictwa, integracja środowiska szkolnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Cieszymy się, że mimo niesprzyjających okoliczności, w tym trudnym czasie, ale zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi, udało nam się być częścią ogólnopolskiego wydarzenia czytelniczego. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do pobicia ostatniego rekordu, który wynosi 149 851 osób czytających na przerwie.
W naszej szkole w akcji uczestniczyło 475 osób.
Zanim jednak przystąpiliśmy do akcji, uczniowie kl. II a pod opieką wychowawczyni p. Jolanty Rozwód wcześniej przygotowali niezwykle interesujące plakaty promujące czytelnictwo.
Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę.
Co roku miłośników czytania przybywa i starają się pobić dotychczasowy rekord. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem, do czego również dołożyliśmy cegiełkę.
Bardzo nam miło, że nasi uczniowie dopisali, bardzo wszystkim dziękujemy. Podziękowania należą się również nauczycielom za czynny udział w akcji i dawanie dobrego przykładu swoim podopiecznym, jak również za życzliwość i miłą współpracę. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas jeszcze więcej.
Organizatorami szkolnej akcji byli nauczyciele bibliotekarze oraz Samorząd Uczniowski kl. 1-3 i 4-8 wraz z opiekunami.