Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„W życiu ważny jest nie triumf lecz walka; rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój.”

Uroczystość zakończenia sportowego roku szkolnego 2016/2017 przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego. Apel prowadzili: p. Anna Chochół i p. Piotr Sadura.
Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum zostali wyróżnieni za sportowe osiągnięcia i sukcesy. Tegoroczni sportowcy swoimi wynikami wysoko podnieśli poprzeczkę zajmując czołowe lokaty w poszczególnych dyscyplinach sportowych, tj. sztafetowych biegach przełajowych, tenisie stołowym, badmintonie, szachach, pływaniu, koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej, piłce nożnej, czwórboju lekkoatletycznym.

SP nr 8 zajęła II miejsce w klasyfikacji miejskiej szkół podstawowych.
Nagrodzeni uczniowie reprezentujący szkołę na zawodach o zasięgu wojewódzkim:

- mini koszykówka dziewcząt (II miejsce), opiekun drużyny p. Mariusz Koniuszewski
kl. 6a - Nikola Bartosik, Oliwia Chomczyńska, Anita Janiczuk, Oliwia Kaczor, Paulina Krasnodębska, Izabela Makara, Wiktoria Nadworska, Wiktoria Panas, Laura Polak, Monika Rak
kl. 6c - Patrycja Grzyb, Paulina Krzyżanowska, Martyna Kudelska,

- drużyna chłopców w sztafetach pływackich (VII miejsce), opiekun drużyny p. Piotr Sadura
kl. 5a - Aleksander Berg, Olaf Kowalski, Jakub Łopucki, Kacper Morlewski, Dominik Niemirowski, Mateusz Pękała, Michał Szymański
kl. 4a - Bartłomiej Gębicki, Jakub Gębicki
kl. 4c - Iwo Borowiec

- drużyna dziewcząt w sztafetach pływackich (X miejsce), opiekun p. Agnieszka Kargol
kl. 5a - Eliza Charczuk, Angelika Ćwiek, Aleksandra Tabor, Nikola Wrońska, Eliza Wyrostek, Julia Wróblewska
kl. 4a - Kinga Farfos, Kamila Łydzińska
kl. 3a - Zuzanna Krzywicka
kl. 1c - Nikola Oleksiejuk 

Gimnazjum nr 8 zajęło II miejsce w klasyfikacji miejskiej gimnazjów.
Nagrodzeni uczniowie reprezentujący szkołę na zawodach o zasięgu wojewódzkim:

- drużyna dziewcząt w sztafetach pływackich (III miejsce), opiekun p. Mariusz Raćkowicz
kl. 3a - Weronika Borowiec, Karolina Dybcio, Emilia Dziedzic, Beata Furtak, Joanna Barabas, Anna Padowska, Aleksandra Pilarska, Kamila Tabor, Eliza Tulikowska, Dominika Baranowska
kl. 2c - Oliwia Kozłowska, Weronika Auguściuk

- drużyna chłopców w piłce nożnej (IV miejsce), opiekun p. Piotr Sadura
kl. 2c - Michał Niemirowski, 
kl. 2a - Dawid Salewski, Dominik Stepaniuk
kl. 3a - Tristan Nazaruk, Jakub Zalewski, 
kl. 1b - Łukasz Kołaczkowski, 
kl. 3d - Kacper Głębocki, 
kl. 3b - Paweł Kędzierawski, Jakub Rak, Kamil Misterek, Kamil Leśniak

- drużyna chłopców w sztafetach pływackich (VII miejsce), opiekun p. Mariusz Raćkowicz
kl. 3a - Kacper Ćwir, Mateusz Wójcik, Jakub Zalewski, Patryk Wygadańczuk, Maciej Olszak
kl. 2a - Patryk Janiczuk, Patryk Półtorak, Norbert Śluz, Dawid Salewski, 
kl. 1a - Maciej Różycki, Jakub Wygadańczuk, Jakub Bucior

- drużynowa liga lekkoatletyczne (VII miejsce), opiekun p. Piotr Sadura i p. Dariusz Waleńciuk
kl. 3a - Patryk Wygadańczuk, Jakub Zalewski 
kl. 3b - Dawid Frymus, Paweł Kędzierawski, Kamil Leśniak, Kamil Misterek, Jakub Rak
kl. 3c - Seweryn Herda, Jakub Tabiszewski
kl. 3d - Kacper Głębocki, Eryk Wielgos
kl. 2a - Patryk Janiczuk, Dawid Salewski, Norbert Śluz, Patryk Półtorak
kl. 1b - Dominik Hojarski

- drużyna dziewcząt w piłce plażowej (IX miejsce), opiekun p. Iwona Synowiec
kl. 3d - Patrycja Wysocka
kl. 2a - Natalia Przybylska

Tytuł najlepszego sportowca Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie otrzymali:
Wiktoria Nadworska (klasa VI a) 
Karol Słotwiński (klasa VI a)

Tytuł najlepszego sportowca Gimnazjum nr 8 w Chełmie otrzymali:
Weronika Borowiec (klasa III a) 
Kamil Misterek (klasa III b)

GRATULUJEMY serdecznie wszystkim wyróżnionym uczniom. 
Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie: Radzie Rodziców i Dyrekcji ZSO nr 8 w Chełmie oraz Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowo-Sportowemu „Aktywna 8” w Chełmie.

  • 24
  • 2
  • 51
  • 17
  • 35
  • 12
  • 47
  • 14
  • 45
  • 37
  • 41