Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Płaskorzeźba przedstawiająca popiersie Bolesława Zygmunta Wirskiego - patrona Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie.

Nasza szkoła w dniu 19 października 2021 r. obchodziła Święto Patrona Szkoły – Bolesława Zygmunta Wirskiego - nauczyciela wychowania fizycznego. To zaszczytne imię nadano Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie w 1982 r. Dzień Patrona to niezwykłe wydarzenie w życiu szkoły, w którym to w szczególny sposób przypominamy postać Bolesława Zygmunta Wirskiego. Rola patrona szkoły w kształtowaniu osobowości młodego pokolenia Ósemki jest niebywale ważna.

Nasz ceremoniał szkolny, zwyczaje związane z patronem szkoły oraz przyjęta koncepcja wychowania powoduje, że Ósemka ma swój „sportowy klimat”. Patron Naszej Szkoły był niezwykłą osobowością, przyjacielem i wychowawcą młodzieży. Tytanem pracy i wzorem dla wszystkich. Uśmiechnięty, pogodny i pełen optymizmu, zawsze był gotów nieść pomoc.

Chcąc oddać hołd oraz uczcić pamięć naszego Patrona, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności szkolnej, zorganizowali uroczysty apel, na którym wspominano fakty z życia Bolesława Zygmunta Wirskiego oraz złożono piękny bukiet kwiatów pod tablicą Patrona Szkoły na holu głównym. Na godzinach wychowawczych, w każdej klasie, uczniowie wspominali postać Patrona Szkoły oraz uczcili jego pamięć. Przedstawiciele szkolnej drużyny harcerskiej i Samorządu Uczniowskiego odwiedzili również grób Bolesława Zygmunta Wirskiego, na którym złożyli kwiaty i zapalili znicze.

  • 20211020_143006
  • 20211020_143011