Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Finałem ogólnopolskiej akcji „Młodzi Głosują” była symulacja wyborów prezydenckich, która odbyła się 30 kwietnia 2015 roku.  Celem projektu "Młodzi Głosują" - skierowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jest przekonanie młodych, że warto brać udział w wyborach.
Dlatego Samorząd Uczniowski w naszej szkole przygotował i przeprowadził działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach.
Konsekwencją tych działań był udział 182  gimnazjalistów w wyborach. Dla większości udział w głosowaniu pozwolił poznać, jak wygląda karta do głosowania, w jaki sposób oddaje się głos, by był ważny. Wyniki głosowania zostaną opublikowane po 10 maja.
Jak twierdzi dr Jacek Strzemieczny, prezes Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej – „Należy zachęcać  młodych ludzi do większej aktywności obywatelskiej, gdy jeszcze wielu z nich chce ją podejmować. Aby nie zostać biernym dorosłym, trzeba doświadczyć własnej aktywności obywatelskiej już w młodości”.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim gimnazjalistom, którzy zdecydowali się oddać głos!