Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Od 17 maja w klasach IV–VIII prowadzone były zajęcia wspierające dla uczniów powracających do szkoły po długim czasie nauki zdalnej. Zajęcia zostały przygotowane i poprowadzone przez pedagogów szkolnych, panie Elżbietę Dąbrowską i Wiolettę Mazur. Na zajęciach uczniowie rozwijali umiejętności radzenia sobie z napięciem i niepokojem, poszerzali wiedzę na temat stresu, jego objawów i skutków, poznawali metody do wykorzystania w radzeniu sobie ze stresem. Dowiedzieli się też, do kogo i gdzie zwrócić się o pomoc w sytuacjach kryzysowych oraz jak ważne jest dbanie o poczucie własnej wartości. Uczniowie poznali także różnorodne sposoby rozwiązywania konfliktów i wiedzą teraz, który z nich jest najskuteczniejszy i nie niesie ze sobą negatywnych konsekwencji. Mieli również okazję opowiedzieć o tym, czego najbardziej się bali w związku z powrotem do szkoły. Prowadzące zajęcia zaproponowały też różnorodne aktywności, dzięki którym uczniowie mieli okazję ponownie się zintegrować.

  • od izolacji_1
  • od izolacji_3
  • od izolacji_2