Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tragiczne wojenne losy Polaków i okres trwania powstania w Warszawie przypominały uczniom naszej szkoły codzienne spotkania z muzyką powstańczą. Dzieci i młodzież mieli możliwość słuchać tej muzyki na każdej długiej przerwie w miesiącach wrzesień-październik. Podsumowaniem projektu był zaprezentowany gimnazjalistom montaż słowno-muzyczny o bohaterstwie powstańców i ich dramatycznej walce. Wymowny film „Miasto ruin” uzmysłowił również tragiczny los stolicy, wyburzanej przez Niemców po kapitulacji powstania 2 października 1944 r.
W tej ważnej lekcji patriotyzmu uczestniczyli uczniowie klas II i III gimnazjum.
Realizatorami przedsięwzięcia byli p. Barbara Semeniuk, p. Marzena Stadnik, p. Arkadiusz Borowiec.
PA223618