Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dnia 17.10.2018 r. uczniowie Ósemki wzięli udział w akcji bicia rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą liczbę osób! Akcję po raz czwarty zorganizowała Fundacja WOŚP w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować". Data nie jest przypadkowa, bowiem obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
Ratownik medyczny p. Kamil Kociubiński ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie SP-ZOZ przeprowadził dla uczniów instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W akcji wzięło udział 280 uczestników z klas I-VII szkoły podstawowej.
Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko - na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program Ratujemy i uczymy Ratować polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki przez co pierwsza pomoc staje się czymś naturalnym.  • IMG_1454
  • IMG_1453
  • IMG_1442
  • IMG_1446
  • IMG_1434
  • IMG_1428
  • IMG_1431
  • IMG_1439