Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy 1a w czasie nauczania zdalnego pilnie się uczą i pracują, ale rozwijają także swoje zainteresowania i poznają niezwykły świat nauki. Na ostatnich zajęciach woda była głównym tematem badań i dociekań naukowych młodych odkrywców. Jak ważna jest woda dla funkcjonowania życia na Ziemi? Ile jest wody na naszej planecie, a ile w organizmie człowieka? Jak oszczędzać wodę? Jakie zwierzęta i rośliny żyją w wodzie i blisko niej?
Dzieci postanowiły zbadać wodę i sprawdzić jakie ma właściwości. Wspólnie z wychowawczynią p. Jolantą Rozwód i pod czujnym okiem rodziców, przeprowadzili bardzo ciekawe eksperymenty z użyciem wody. Wiedzą już co się rozpuszcza w wodzie, a co nie, co to jest lód i para wodna, dlaczego jedne przedmioty pływają, a inne toną ...
Na te pytania znają już odpowiedzi mali naukowcy z kasy 1a. A oto kilka zdjęć i filmików prezentujących pracę pierwszoklasistów.

praca domowa.pdf

Prezentacja1.pptx

wodne eksperymenty w klasie 1a