Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Kolorowa jesień już chodzi po lesie
Kasztankową grę dzisiaj zagra wiatr
Wietrzyk gwiżdże cza-czę w jesiennym bukiecie
A dzieci śpiewają cza-cza-cza.”

 

O tym, że jesień to niezwykła pora roku przekonali się uczniowie 2b. Wraz z wychowawczynią p. Wiolettą Lewczuk powitali ją w barwach czerwieni i pomarańczy. Udali się do parku, gdzie podziwiali i zbierali dary jesieni. Przy okazji poznali nowe informacje na temat środowiska naturalnego, rozpoznawali drzewa i krzewy po korze, liściach i owocach. Wykonywali wspaniałe prace plastyczno-techniczne: jesienne mandale z jarzębiny, ziemniaczane stworki i kompozycje z liści i darów parku i lasu. rozpoznawali warzywa i owoce. Rozmawiali o jesiennych pracach w polu oraz o życiu jesiennego lasu. Przygotowali piękne czytanie jesiennych tekstów z podziałem na role. Wspólnie śpiewali piosenki. Na zakończenie podsumowując zdobytą wiedzę wykonali jesiennego lapbooka. W ten sposób zatrzymali choć na chwilę magię złotej, polskiej jesieni …

  • P1200496
  • DSC_0467
  • DSC_0508
  • DSC_0514
  • P1200495
  • DSC_0539