Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W klasie 2a przygoda z projektem eTwinning trwa. Uczniowie pracowali z mapą Google Earth. Zaglądali do partnerskich szkół (np. widzieli motylki w oknach świetlicy w SP 6 w Gnieźnie). Spacerowali ulicami miejscowości, w których mieszkają nasi partnerzy. Oglądali też inne ciekawe miejsca na Ziemi, swoje domy, bloki. Emocje ogromne, wycieczki wspaniałe! Rysowali naszą szkołę, w której czują się bezpiecznie https://bit.ly/2Zlj41l i rozpoczęli realizację zadań związanych z ruchem drogowym. Rozwiązywali ćwiczenia interaktywne, np. porządkowali obrazki ilustrujące prawidłowe przechodzenie przez ulicę. Był interaktywny quiz z zagadkami przygotowany przez wychowawczynię https://bit.ly/3jUknfs. Uczniowie grali w 3 grupach, z niespodziankami i dużymi emocjami. Dzieci poznały wiele znaków drogowych, grupowały je, segregowały, dużo się nauczyły i świetnie sobie radziły. Drugoklasiści podczas spaceru utrwalili zasady ruchu drogowego, przechodzenie przez ulicę i rozpoznawanie znaków drogowych. Przed nimi jeszcze wiele interesujących zadań w projekcie „Kierunek bezpieczeństwo”, którego opiekunem jest wychowawczyni klasy.

  • Google Earth
  • bezpieczna szkoła
  • znaki
  • segregujemy znaki
  • znaki i zasady w praktyce
  • ćw. interaktywne
  • quiz
  • przechodzenie przez ulice
  • szkoła