Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Plakat informujący, jakimi zasadami powinni kierować się użytkownicy Internetu. Te zasady to: rozsądek, uważność, siła, życzliwość, odwaga.

Obecnie Internet przenika wszystkie sfery życia - ułatwia zdobywanie wiedzy, inspiruje kreatywność, daje możliwości rozwoju. Kompetencje cyfrowe to nie tylko laptop, smartfon czy tablet. To przede wszystkim rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, motywowanie do poszukiwania przez dzieci odpowiedzi na nurtujące je problemy w sposób dla nich ciekawy, angażujący do działania. Technologie cyfrowe uczą kreatywności oraz logicznego myślenia. Dzięki narzędziom i programom cyfrowym dzieci aktywnie uczestniczą we wszystkich zajęciach. Internet pozwala na bardzo efektywne przyswajanie nowych tematów oraz ich odpowiedzialne i bezpieczne wykorzystanie. Nowe technologie multimedialne  pokazują, że otwierają się nowe możliwości nauczania oraz wspierania ich rozwoju i potencjału. To bardzo ważne, szczególnie podczas nauki online.
Dla naszych uczniów komputer jest rzeczywistością. To ich teraźniejszość i przyszłość.
Nauczyciele z naszej placówki pomagają dzieciom w bezpiecznym korzystaniu z sieci, realizując wiele programów związanych z tym tematem. W bieżącym roku szkolnym, na informatyce uczniowie klas V – VIII  zdobywali umiejętności potrzebne do rozsądnego i bezpiecznego funkcjonowania w Internecie realizując program edukacyjny „Asy Internetu”. To ogólnopolski, bezpłatny program, którego celem jest wzmacnianie w dzieciach i nastolatkach wartości, które pomogą im uniknąć zagrożeń w sieci. W Polsce program realizują wspólnie Fundacja Szkoła z Klasą i Google.
Przewodnie myśli programu: Rozsądek, Uważność, Siła (Asertywność), Życzliwość i Odwaga uczą uczniów korzystania z internetu w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Pod każdym z haseł przewodnich kryją się interaktywne kursy o tym jak:

 • udostępniać z głową treści i informacje o sobie,
 • nie dać się nabrać internetowym oszustom,
 • chronić swoje sekrety używając silnych haseł,
 • być życzliwym i reagować na niewłaściwe zachowania internautów,
 • rozmawiać o wątpliwościach, gdy trafimy w internecie na coś niepokojącego.

W I semestrze uczniowie doskonalili swoje umiejętności z technologii informatycznej oraz dzielili się zdobytym doświadczeniem z młodszym rodzeństwem, rodzicami czy z babcią i dziadkiem.
Jesteśmy przekonani, że udział w programie da naszym uczniom mocne fundamenty do bycia bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami internetu przez całe życie. Koordynatorem projektu była p. Aneta Kowalewska.

 • photo1
 • photo6
 • photo3
 • photo8
 • photo2
 • photo4
 • photo13
 • photo5
 • photo12
 • photo7
 • photo10
 • photo11
 • photo9