Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasza szkoła już kolejny rok z rzędu pracuje w oparciu o projekty eTwinning, bo właśnie te metody od kilku lat uznawane są jako modelowe, godne naśladowania w nauczaniu w XXI wieku. Dodatkowo sprawiają uczniom wiele satysfakcji i radości. Wymiana doświadczeń i współpraca z zaangażowanymi nauczycielami w eTwinning pozwala na planowanie i prowadzenie zajęć według najwyżej ocenianych standardów europejskich. Program eTwinning zapewnia wszechstronny rozwój i zaangażowanie w proces nauczania każdego ucznia, a nauczycielom umożliwia stałą aktualizację wiedzy, zdobywanie informacji na temat nowoczesnych narzędzi i materiałów.
W tym roku szkolnym klasa 2a zrealizowała i realizuje kilka projektów eTwinning o różnej tematyce, w tym jeden międzynarodowy. Uczniowie uczą się między innymi kodować i programować. Podpatrują rówieśników z innych krajów. Nabywają nowe umiejętności, a wszystko to w projekcie Encoded for fun, którego opiekunem jest wychowawczyni klasy p. Elżbieta Dras. W grudniu został rozstrzygnięty konkurs na logo projektu. Miło nam, że najwięcej głosów zdobyła propozycja autorstwa naszej uczennicy Julii Łuć. To zwycięskie logo oficjalne reprezentuje projekt i widnieje na portalu eTwinning. W grudniu kl. 2a brała także udział w Godzinie Kodowania (Hour of Code). To jedna z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie i w tym roku szkolnym przypadła na 7-13 grudnia. Powstało wspólne projektowe studio - Godzina Kodowania STUDIO. Wychowawczyni klasy umieściła tam animacje związane z Bożym Narodzeniem wykonane przez uczniów w Scratch. Jest to super współpraca, gdyż projekty można remiksować i komentować. W ramach projektu nauczyciele tworzą własne zadania dla uczniów, np.: jesienne kodowanie, Kodujemy, Świąteczne zadanie i kodowanie, Puzzle, Zrób bałwanka, które stanowią wspólną projektową bazę autorskich materiałów pedagogicznych.

  • logo Encoded for fun
  • 2
  • logo 2