Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klas trzecich realizowali projekt poświęcony zagadnieniu życia Słowian w okresie średniowiecza. Wirtualnie zwiedzili wyspę Wolin, gdzie znajduje się rekonstrukcja „Osady Słowian”. Zobaczyli jak mieszkali i pracowali ludzie ponad tysiąc lat temu. Atrakcję turystyczną tego miejsca stanowią Festiwale Słowian i Wikingów, które odbywają się raz w roku. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się nie tylko wielu ciekawostek z życia Słowian, ale również słuchali muzyki i poznali tańce tego plemienia. Ciekawym zadaniem okazało się wykonanie makiety osady słowiańskiej - bawiła się przy tym cała rodzina. Uczniowie oprócz zdjęć z efektów swojej pracy przysyłali również krótkie filmy poświęcone realizacji projektu edukacyjnego.
To był bardzo ciekawy dzień pracy.

  • 20201211_193155
  • 20201213_100458
  • IMG_20201212_170621