Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W klasie 2a dzień 6. w ramach wyzwania „Cała Polska Programuje” to zakodowane gry planszowe, które okazały się bardzo ekscytujące. Uczniowie grali w grupach, w większym i mniejszym formacie - przy stolikach i na macie z krążkami. Różne planszówki uwielbiają i chętnie w nie grają, a podane propozycje wg własnych pomysłów zmieniali, czyli sami reguły gry ustalali (jak im najlepiej odpowiadały, każda grupa inaczej): https://youtu.be/0ShmktddoHM. Dzień 7. to gesty, symbole, bloczki – programy na różne sposoby utworzone. W kodowaniu komendy można wydawać na różne sposoby, jednym z nich są symbole graficzne. Dzieci wykonały zakodowane tańce według własnych kodów: https://youtu.be/SQd0b_-fH6U. Drugoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni p. Elżbiety Dras realizują innowację pedagogiczną „Zaprogramowani na przygodę” już drugi rok, więc wiedzą, że programować można na różne sposoby i z niecierpliwością czekają na kolejne zadnia.