Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Prace plastyczne wykonane przez uczniów SP nr 8 w Chełmie w ramach projektu Cybernauci.

To już kolejny szkolny konkurs plastyczny zorganizowany przez wychowawców świetlicy. Konkurs ten był przeznaczony dla uczniów klas I-III i dotyczył bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu i technologii informacyjnych. Do świetlicy przekazano dużo prac wykonanych różnymi technikami. Nasi uczniowie wykazali się po raz kolejny dużą kreatywnością, dlatego też komisja konkursowa wybrała nie trzech, lecz czterech laureatów. Oto oni:
I miejsce - Patryk Jędrzejewski z klasy III a
II miejsce - Diana Czapla z klasy III b
III miejsce - Maja Oryszkiewicz-Polakowska z klasy I c oraz Oliwia Szulakowska z klasy I b
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do podziwiania prac konkursowych na korytarzu przy świetlicy szkolnej.

Zdjęcie ucznia prezentującego dyplom za udział w konkursie.

Komputer, Internet, telefon komórkowy, które w ostatnich latach zaczęły odgrywać w życiu dzieci i młodzieży niezwykle ważną rolę, otwierają przed młodym pokoleniem nowe możliwości, ale jednocześnie niosą ze sobą nowe problemy i zagrożenia.
23 listopada 2017r. w naszej świetlicy gościliśmy na zajęciach panią Agnieszkę Ogrodnik oraz panią Joannę Sobańską z Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. Podczas zajęć Świetliczaki poznały problematykę internetowych zagrożeń, szkodliwych treści, niebezpiecznych kontaktów oraz zagadnień związanych z ochroną danych osobowych i wizerunku, a także zasady kulturalnego zachowania w Internecie. Panie przygotowały krótkie i zabawne gry oparte na motywach z filmów oraz malowanki. Wstępna część zajęć poświęcona była pytaniom otwartym na temat używania komputera, Internetu i telefonu. Następnie Świetliczaki obejrzały kilka kreskówek z serii „Owce w sieci”. Kreskówki były prezentowane z podziałem na części. Kolejne pokazy przeplatane były serią rozmów oraz konkursów, w których dzieci bardzo chętnie brały udział.
Ideą przyświecającą zajęciom było propagowanie bezpiecznego korzystania z sieci i telefonu przy wykorzystaniu popularnych i lubianych metod takich jak konkursy, kolorowanki i inne zabawy edukacyjne. Kreskówki natomiast ukazały dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z sieci, ponieważ każda bajka zawierała morał, mówiący o tym, jak uniknąć zagrożeń. Dziękujemy za miłe spotkanie. 
Nasze Świetliczaki mogły zdobytą wiedzę następnie wykorzystać w szkolnym konkursie plastycznym dla klas I-III „W sieci? – zawsze bezpieczni!” organizowanym przez wychowawców świetlicy. Wyniki konkursu niebawem.

Zdjęcie przedstawia uczniów i nauczycieli podczas zajęć w bibliotece szkolnej.