Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

27 maja br. uczniowie klasy 2a byli na wycieczce w Zamościu. Wizyta w ZOO i oglądanie egzotycznych gatunków zwierząt wywoływały wiele emocji. Odnaleźliśmy też lemura Chlorka, którym opiekuje się Chełmski Aquapark. W planie wycieczki nie mogło zabraknąć spaceru ulicami Starego Miasta, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, czyli podziwialiśmy: Rynek Wielki, Rynek Solny, Akademię Zamojską, Pałac Zamoyskich, Katedrę Zamojską.
Chwilą zadumy i minutą ciszy dzieci uczciły pamięć dzieci …. przy pomniku Dzieci Zamojszczyzny.
Bardzo słodkim akcentem wycieczki była wizyta w Manufakturze Słodkości - pokazy z warsztatami pracy z karmelem, czyli poznanie zawodu karmelarza. Uczestnicząc w pokazie można poznać cały proces produkcji, od momentu wylania karmelu na granitowy blat i dodania aromatów, barwników, poprzez jego wyrabianie, formowanie, modelowanie. Niezapomnianym przeżyciem było własnoręczne wykonanie lizaka. Wróciliśmy pełni wrażeń i z licznymi pamiątkami …

  • 3
  • 8
  • 5
  • 6
  • 4
  • 7