Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W ramach autorskiego programu zajęć matematyczno-informatycznych w klasie 1a odbyły się kolejne zajęcia, tym razem prowadzone przez gościa specjalnego –  pana Mariusza Maciuka. Podczas zajęć, wcielając się w rolę robota i programisty, pan Mariusz wyjaśnił nam, w przystępny dla nas sposób, na czym polega istota programowania. Było przy tym mnóstwo zabawy, ale i nauki. Na zajęciach poznaliśmy urządzenie o nazwie ploter zbudowane z klocków MakeBlock. Ploter jest urządzeniem sterowanym cyfrowo, które za pomocą dołączonego długopisu jest w stanie tworzyć na kartce napisy i rysunki. Pan Mariusz pokazał nam też mbota Ranger, którego można sterować dedykowaną aplikacją na telefon lub tablet jak również można go programować samodzielnie w specjalnej aplikacji mBlock. Poznaliśmy również robota sterowanego płytką rozwojową micro:bit. Zajęcia zorganizowała wychowawczyni klasy 1a, p. Iwona Molin.

  • r_05
  • r_06
  • r_04
  • r_02
  • r_03
  • r_01