Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasza szkoła rozpoczęła Europejski Tydzień Kodowania. Przez kilka kolejnych dni będziemy wykonywać zadania związane z programowaniem i kodowaniem. Pierwsze wydarzenie już za nami. Uczniowie kl. 1a dowiedzieli się o europejskiej inicjatywie związanej z kodowaniem, poznali historię Code Week, wyszukiwali naszą szkołę i wyzwania dodane na mapie Code Week. Podopieczni p. Elżbiety Dras na stronie internetowej znaleźli na mapie swoją miejscowość, sprawdzili, które państwa biorą udział w wydarzeniach i które zgłosiły największą liczbę działań. Aktualnie Polska jest na II miejscu, a w Chełmie zgłoszono 32 zadania, z czego 20 należy do naszej szkoły. Na podstawie podanych koordynatów pierwszoklasiści ułożyli obrazek na macie do kodowania i na wirtualnej macie oraz pokolorowali kartę pracy. Potem tworzyli trasy dla Ozobota Evo, który podróżował do napisu Code Week. Zakodowali trasę w taki sposób, żeby robot mijając każdy balon wykonywał taniec radości – tornado. Były to pierwsze zajęcia z Ozobotem i dzieci uczyły się sekwencji barw, na jakie reaguje robot oraz zasad tworzenia kodów. Takie aktywności bardzo podobały się uczniom, pierwszy certyfikat już zdobyli i z niecierpliwością czekają na kolejne zadania.

certyfikat