Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkoła Podstawowa nr 8 im. B. Z. Wirskiego w Chełmie aspiruje do miana szkół czytających. Placówka promuje czytelnictwo, zachęca do częstszego sięgania po książki oraz uświadamiania, jak są one ważne w życiu każdego człowieka.
1 października bieżącego roku spotkaliśmy się już po raz ósmy w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Do udziału w corocznej akcji zaprosiliśmy gości: p. Teresę Kozioł - konsultanta Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Chełmie, p. Barbarę Semeniuk - emerytowanego nauczyciela naszej placówki, pedagogów, rodziców oraz uczniów.
Na tle prezentacji multimedialnej o polskiej nowelistyce uczniowie usłyszeli w wykonaniu zaproszonych gości fragmenty następujących utworów: 
- Katarynka B. Prusa
- Dym M. Konopnickiej
- Dobra pani E. Orzeszkowej
- Sachem H. Sienkiewicza
- Orka W. S. Reymonta
- Mój ojciec wstępuje do strażaków B.Schulza.

Organizatorem przedsięwzięcia był zespół promocji szkoły.

  • img_20191001_100327_burst002
  • img_20191001_095847_burst001_cover
  • IMG_5642
  • IMG_5643
  • img_20191001_113758
  • IMG_5617