Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klasa Ic (nauczyciel p. Joanna Wicha) potrafi nie tylko wyhodować chmury czy stworzyć sztuczny śnieg, ale także sprawić, żeby w listopadzie zakwitły piękne, kolorowe kwiaty. Uczniowie na zajęciach Klubu Młodego Odkrywcy sprawdzali, jaki wpływ mają różne substancje i temperatura wody na rozkwitanie papierowych kwiatów. Testowali między innymi: płyn do mycia naczyń, mydło w płynie, sodę oczyszczoną, ocet, mleko, wodę zimną i gorącą. Używając stopera obliczali czas rozkwitania i zapisywali swoje obliczenia. Wnioski z eksperymentu były dla dzieci mocno zaskakujące.

img 20191114 120602