Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy 1a po raz drugi spotkali się ze swoim Photonem. Utworzyli profil w dedykowanej robotowi aplikacji mobilnej, stworzyli swojego bohatera, nadali imię Photonowi, wybrali poziom Junior skierowany do pierwszej klasy szkoły podstawowej i rozpoczęli przygodę z robotem. Poznali historię Photona, który przybył na Ziemię z odległej galaktyki. Niestety jego rakieta podczas lotu zderzyła się z asteroidą. Lądował w trybie awaryjnym i było to twarde lądowanie. Ma problem: niewiele pamięta z życia na swojej planecie, ale z miłą chęcią pozna ziemiańskie zwyczaje. Pierwszoklasiści pomogli mu nauczyć się nowych umiejętności. Aby Photona więcej nie spotkała taka niemiła historia jak zderzenie z ciałami niebieskimi w kosmosie, dzieci nauczyły się sterować robotem. Ukończyły kilka wyzwań, kierowały nim za pomocą joysticka i przycisków ze strzałkami, ćwiczyły różne kombinacje, robiły slalomy, jeździły dowolnie. Photon nauczył się poruszać i już potrafi omijać asteroidy. Photonowi udało się bardzo szybko skraść serca najmłodszych uczniów, którzy odkrywali, eksperymentowali, oswajali technologię. Aż miło popatrzeć na tak zadowolone dzieciaki! Społeczne zajęcia pozalekcyjne w ramach innowacji „Zaprogramowani na przygodę” prowadzi p. Elżbieta Dras.

  • a
  • b