Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnio pierwszoklasiści pracują nad dodawaniem, rozkładaniem na składniki i odejmowaniem w zakresie ośmiu. Uczniowie klasy 1a zrobili „komputerki" do rozkładu na dwa i cztery składniki. To złożona kartka, która ukazuje przemienność dodawania, zero w dodawaniu, które jak stwierdziły dzieci, niczego nie zmienia. Gra w grupach pomogła uczniom zrozumieć odejmowanie. Wystarczyła prosta plansza, pionki i dwie kostki. Gracz przesuwa się o tyle pól do przodu, ile wynosi różnica oczek na kostkach. Gra pochłonęła dzieci. Bez ćwiczeń i podręcznika – tak czasami wygląda matematyka u pierwszaków wspieranych przez wychowawczynię klasy p. Elżbietę Dras, realizującą program własny „Tropiciele matematyki”.

  • b
  • a
  • f
  • e
  • d
  • c