Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Społeczność Ósemki włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta" i podjęła działania upamiętniające ważne wydarzenia - 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Były to m.in. inicjatywy: odwiedzanie grobów zmarłych nauczycieli z naszej placówki z Ósemkowym zniczem pamięci, zapalenie zniczy w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, zorganizowanie wystaw upamiętniających ważne historyczne wydarzenia, wycieczki patriotyczne do lokalnych miejsc pamięci i zgłębianie ich historii.
Społeczność szkolna pielęgnuje pamięć o bohaterach naszej wolności, związanych z historią regionu iojczyzny.
W załączeniu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem od Ministra Edukacji Narodowej.

dyplom   szkoła pamięta