Po raz kolejny w naszej szkole realizowany był projekt BohaterON, upamiętniający uczestników powstania warszawskiego. Realizowany był od października do listopada w klasach VII i VIII. Uczniowie wzięli czynny udział w zajęciach dotyczących powstania warszawskiego. Zapoznawali się z materiałami źródłowymi - wspomnieniami powstańców, zdjęciami, fragmentami nagrań filmowych, pieśniami powstańczymi. Sporządzili infografiki dotyczące różnych zagadnień powstania np. życia codziennego powstańców, pomocy udzielanej walczącej Warszawie, poniesionych strat.
Uczniowie przygotowali również karty upamiętniające ofiary powstania. Na biało-czerwonych barwach umieszczali symbole walczącej Warszawy oraz imiona, nazwiska, pseudonimy i funkcje osób, które poległy w czasie walk powstańczych. Karty te posłużyły do przygotowania w szkole Tablicy Pamięci, prezentowanej przez cały czas trwania akcji BohaterON.
Każda klasa, ale także uczniowie indywidualnie przygotowali laurki i życzenia dla żyjących uczestników powstania.
Realizację projektu koordynowały p. Marzena Stadnik i p. Agnieszka Szczepanik.