Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozpoczynając drugi rok edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie klasy 2c zaangażowali się w proces twórczy poprzez pisanie własnej książki. Ta niezwykła inicjatywa została podjęta przez małe talenty, które pragnęły podzielić się swoimi pomysłami, marzeniami i historiami z szerszym światem. Opowieść o Stonodze Druceli, klasowej maskotce, która podążała ścieżką życia uczniów klasy 2c przez ich codzienność. Wychowawczyni, co tydzień losowała szczęśliwca, który dostał Drucelę na tydzień do domu. Każdego tygodnia wędrowała, poznając rodziny, przeżywając niezwykłe przygody i poszukując nowych doświadczeń. Jej ciekawość i otwarte serce, pozwalały na nawiązanie wielu nietypowych znajomości i zbliżenie się do różnorodnych środowisk. Poznała świat widziany oczami ośmioletniego dziecka, które ufnie przyjmuje wszystko, co daje mu współczesny świat. Mam nadzieję, że lektura naszej kroniki rozbudzi wyobraźnię czytelnika, przeniesie w świat marzeń i fantazji. Sprawi, że na twarzy pojawi się uśmiech także innych dzieci.

Książka została wydana w 100 egzemplarzach, dzięki sponsorom: rodzicom klasy 2c, Pani Annie Dąbrowskiej – Banaszek Poseł RP, Chełmskiemu Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych, BHM Unique Interior, Fundacji Małe Wielkie Serca, Black Sparrow – Centrum Korepetycji.
Takie przedsięwzięcia pomagają, by w szkole czuć się dobrze i się nie nudzić.

Czy Stonoga Drucela odnajdzie w końcu swoje miejsce w tym zawiłym świecie? Przekonajcie się sami, zagłębiając się w magiczną historię opowiedzianą przez dzieci, które poznały jej tajemnice podczas wspólnych przygód.

  • photo3
  • photo6
  • photo5
  • photo4
  • photo1
  • photo2