Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasza szkoła jest współorganizatorem „Rodzinnego Festynu Patriotycznego”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na placu przy kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie (ul. Mrozka 2). Na scenie wystąpią nasi uczniowie w koncercie „Śpiewajmy Niepodległej”. Przygotowali pod opieką pani Anny Radziszewskiej-Smutniak piękne pieśni i piosenki patriotyczne. Oprócz nich będą także śpiewać przedstawiciele SP nr 6. Cieszymy się, że nasi uczniowie wzięli udział w konkursach przedmiotowych, nawiązujących tematycznie do tematu festynu. Mamy nadzieją, że ich prace zostaną wybrane jako najlepsze, a ich trud włożony w przygotowanie do konkursów, będzie nagrodzony podczas imprezy. Inne atrakcje - wystąpią zespoły taneczne i wokalno-instrumentalne. Zgromadzonej publiczności właściciele zaprezentują swoje konie. Jeźdźcy ubrani będą w mundury kawaleryjskie. Będzie też możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia. Atrakcją festynu będą ludzie z pasją, czyli przedstawiciele stowarzyszenia „Moje Nowosiółki”, którzy zaprezentują mundur żołnierza i sanitariusza z czasów II wojny światowej. Wystąpią także dzieci, które będą tańczyć z szarfami, wstążkami i chustami. Również żołnierze z chełmskiej jednostki zaprezentują swój sprzęt wojskowy, będą pokazywać, jak składać flagę oraz przeprowadzą akcję Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej. Będzie również loteria fantowa, wata, popcorn i lody. Wszystko to z myślą o najmłodszych uczestnikach festynu.

photo1