Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

10 czerwca 2024 r. uczniowie z naszej placówki zdawali egzamin na kartę rowerową. Odbył się on w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chełmie, pod nadzorem funkcjonariuszy policji z Wydziału Ruchu Drogowego i nauczyciela egzaminatora.

Sprawdzian ten składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

W części teoretycznej uczniowie musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi ruchu pieszych i rowerzystów, znajomością znaków drogowych, umiejętnością rozstrzygania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, posiadać wiedzę na temat pomocy przedlekarskiej oraz znać podstawowe wyposażenie roweru.

W części praktycznej uczniowie wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze na zaplanowanym torze jazdy, z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego.

Pogoda dopisała, było dość słonecznie i bez deszczu, co umożliwiło nam przeprowadzenie bez problemów tego egzaminu. Dokument Karty Rowerowej uczniowie otrzymają już w tym miesiącu.


Wszystkim uczniom gratulujemy przygotowania i zaangażowania.

Szerokiej drogi!

  • photo4
  • photo6
  • photo2
  • photo7
  • photo5
  • photo8
  • photo3
  • photo9
  • photo1