Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

28 maja 2024 r. w Bibliotece Publicznej im. M. P. Orsetti w Chełmie odbył się II etap II Powiatowego Konkursu pn. BIBLIONERZY - „Biblionerzy na szóstkę,” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie we współpracy z Chełmską Biblioteką Publiczną. Salę widowskową ChBP wypełnili miłośnicy książek i sympatycy biblioteki, którzy kibicowali koleżankom i kolegom zmagającymi się z niełatwymi pytaniami dotyczącymi wybranych lektur. Finał konkursu odbył się w formie teleturnieju Milionerzy. Wszyscy uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć maksymalnie na 12 pytań z wybranego przez siebie zestawu. Naszą szkołę reprezentowały:

w kategorii kl. IV-VI:

KINGA BUCZMA kl. VI A (nauczyciel przygotowujący p. Ewa Skórzewska – Popek),

w kategorii kl. VII – VIII:

JULIA SKUBISZEWSKA kl. VII B (nauczyciel przygotowujący p. Agata Wojtasiuk).

Obydwie uczennice były bardzo dobrze przygotowane i poszło im naprawdę świetnie.

Tytuł Biblionera na Szóstkę zdobyła Julia Skubiszewska z kl. VII B odpowiadając na wszystkie pytania bezbłędnie i bez użycia żadnych kół ratunkowych.

Kinga Buczma doszła do 11 pytania, tak więc także dotarła bardzo wysoko.

Po części konkursowej każda grupa wiekowa miała zorganizowaną krótką prelekcję prowadzoną przez panie bibliotekarki pracujące w Bibliotece Publicznej połączoną ze zwiedzaniem obiektu. Po części konkursowej, przed ogłoszeniem wyników, zostało zorganizowane krótkie spotkanie z aktorem Ziemi Chełmskiej p. Sławojem Czarnotą, który umilił czas oczekiwania na wyniki konkursu czytając zebranym bajkę ,,Czapla, ryby i rak” Ignacego Krasickiego.

Uczennice za uczestnictwo w konkurskie otrzymały pamiątkowe dyplomy i oprócz tego Julia otrzymała pamiątkową statuetkę. Obydwu naszym finalistkom serdecznie gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w wielu konkursach, w jakich będą brać udział.


 • photo16
 • photo1
 • photo38
 • photo3
 • photo37
 • photo8
 • photo31
 • photo34
 • photo7
 • photo48
 • photo27
 • photo54
 • photo15
 • photo53
 • photo52
 • photo9
 • photo10
 • photo6
 • photo32
 • photo11
 • photo2
 • photo39
 • photo51
 • photo40
 • photo25
 • photo13
 • photo21
 • photo23
 • photo56
 • photo36
 • photo24
 • photo33
 • photo57
 • photo14
 • photo18
 • photo46
 • photo43
 • photo12
 • photo28
 • photo20
 • photo55
 • photo44
 • photo49
 • photo29
 • photo26
 • photo30
 • photo17
 • photo5
 • photo50
 • photo4
 • photo47
 • photo35
 • photo41
 • photo19
 • photo45
 • photo22
 • photo42