Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniach 23-24.05.2024 r. uczniowie klasy 5 b, 6 b oraz przedstawiciele klasy 7 c wzięli udział w wycieczce do Łodzi oraz Parku Rozrywki „Mandoria”.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie wraz z opiekunami dotarli do Łodzi, która w ostatnich latach przeszła metamorfozę. Z niegdyś dominującego ośrodka przemysłu włókienniczego o typowo robotniczym charakterze, dzisiaj miasto stanowi przykład skutecznej miejskiej rewitalizacji. Nasi podróżnicy zwiedzanie centralnej części Polski rozpoczęli od wizyty w zoo i orientarium, w którym mieszka 35 gatunków zwierząt lądowych i 180 gatunków ryb.

W Centrum Nauki i Techniki EC1 na kilku piętrach w ultranowoczesnych salach młodzież poznała tajemnice przetwarzania energii, cywilizacji, mikro i makroświata.

Zażywając pięknej pogody uczestnicy wycieczki odbyli spacer ulicą Piotrkowską, przyciągającą pięknie odrestaurowanymi kamienicami, wyjątkowej urody secesyjnymi budynkami, pomnikami, Aleją Gwiazd. Podczas zwiedzania miasta uczniowie wstąpili do tętniącej życiem Manufaktury (zrewitalizowanych postindustrialnych budynków), stanowiącej harmonijne połączenie historii i nowoczesności, położonej na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego.

Drugiego dnia peregrynacji podopieczni „Ósemki” dotarli do miejscowości Rzgów, gdzie dali się porwać wielogodzinnej zabawie w Parku Rozrywki „Mandoria”. Na koniec wyprawy wzięli udział w warsztatach „Historii pieniądza”, podczas których animatorzy w strojach Mandorian przybliżyli dzieciom ewolucję handlu i środków płatniczych. Warsztaty zakończyły się samodzielnym wybijaniem monety przez uczestników, którzy pełni niezapomnianych wrażeń udali się w podróż powrotną do Chełma.

Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: p. Agnieszka Szczepanik, p. Magdalena Zosiuk, p. Marzena Mazurek, p. Ewa Słomczyńska.

 • photo11
 • photo13
 • photo6
 • photo8
 • photo16
 • photo12
 • photo15
 • photo5
 • photo18
 • photo1
 • photo14
 • photo21
 • photo4
 • photo3
 • photo19
 • photo22
 • photo9
 • photo10
 • photo20
 • photo17
 • photo7
 • photo2