Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klas szóstych przystąpili do Szkolnego Konkursu Historycznego pt. „Okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Młodzież wykazała się wiedzą nt. reform wprowadzonych podczas obrad Sejmu Czteroletniego, genezy uchwalenia ustawy rządowej regulującej ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów, jej twórców, postanowień oraz następstw wywołanych przez działania reformatorów.         
Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy 6 a. Pierwsze miejsce zajęła Kornelia Koziej. Drugą lokatę zdobyła Kinga BuczmaTrzecie miejsce uzyskała Zuzanna Grądek.
Laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w rywalizacji konkursowej!
Konkurs zorganizowała nauczycielka historii: p. Agnieszka Szczepanik.

  • photo3
  • photo2
  • photo1