Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

24 maja br. Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Caritas zorganizowali spotkanie poświęcone właściwej opiece nad zwierzętami. Nasze zaproszenie przyjęły ekspertki w tym temacie- pani Katarzyna Kalita z Chełmskiego Schroniska dla Zwierząt oraz pani Justyna Gardzińska, lekarz weterynarii. Obie panie w bardzo ciekawy sposób zapoznały uczniów ze sposobami postępowania w różnych problemowych sytuacjach. Dzieci miały możliwość zadawania pytań i z pewnością poszerzyły swoją wiedzę na temat zwierząt. Spotkanie było również doskonałą okazją do przekazania karmy i akcesoriów dla zwierząt, których zbiórka była prowadzona przez SU, Szkolne Koło Caritas i Szkolne Koło PCK. Dziękujemy wszystkim zespołom klasowym, rodzicom i wychowawcom czynnie zaangażowanym w tę akcję. Dzięki takim prelekcjom uczniowie mogą zrozumieć, jak ważna jest odpowiedzialność wobec naszych czworonożnych przyjaciół.

Podczas spotkania podsumowano również konkursy organizowane przez SU. Na szkolny konkurs plastyczny ,,Mój zwierzak’’ wpłynęło ponad sto prac, a nagrody i dyplomy zdobyli:

I miejsce Kornelia Koziej kl. 6a
II miejsce Aleksandra Nowakowska kl. 4c
III miejsce Iga Januszanis kl. 5b

wyróżnienia
1.Julia Gładysz 7c
2.Helena Robak 5c
3.Inka Kozieł 4c
4.Laura Kruk 4a
5.Bartłomiej Repeć 4b
6.David Shutovskyi 7c
7.Inga Tracichleb 4c

Wyróżniono również klasy, które najbardziej aktywnie zaangażowały się w organizację Dnia Zdrowego Odżywiania:

klasa 5b - wychowawca pani Agnieszka Szczepanik

klasa 5c - wychowawca pani Karolina Nadolska-Tatys

klasa 6c - wychowawca pani Agata Wojtasiuk

 • photo1
 • photo8
 • photo11
 • photo2
 • photo5
 • photo9
 • photo7
 • photo6
 • photo10
 • photo4
 • photo3