Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasza szkoła aktywnie reaguje na dynamicznie zmieniające się wyzwania edukacyjne, włączając w swoje działania narzędzia wspomagane sztuczną inteligencją. Przykładem takich aktywności jest zaangażowanie uczniów z klasy 2a, którzy wielokrotnie mieli okazję korzystać z narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. W ramach międzynarodowych projektów eTwinning, koordynatorzy nie tylko wprowadzają elementy sztucznej inteligencji, ale również uczą uczniów bezpiecznego i efektywnego korzystania z nowoczesnych technologii. Ostatnio, w projekcie BioKids, uczniowie rozmawiali z AI na temat kwestii: „Jakie wynalazki stworzyli naukowcy, inspirując się meduzami?” oraz „W jakim stopniu meduzy są powiązane ze spadochronami?”. Poprzez różnorodne narzędzia, uczniowie opisywali swoje marzenia związane ze spadochronami, tworzyli wizualizacje oraz litery z motywem spadochronu. Następnie, własnoręcznie wykonane modele spadochronów testowali na szkolnym placu zabaw i w szkole, ciesząc się z każdej chwili eksperymentowania. Dzięki takim innowacyjnym podejściom, nie tylko rozwijamy kreatywność i umiejętności technologiczne naszych uczniów, ale również przygotowujemy ich do świata, gdzie sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę.

  • Photo1
  • Photo2
  • Photo3