Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasza szkoła w tym roku włączyła się do Niebieskich Igrzysk 2024 organizowanych przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie o charakterze edukacyjnym i sportowo-integracyjnym, będące częścią obchodów Światowego Dnia Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Celem akcji było zwiększenie wrażliwości i świadomości społecznej na temat autyzmu, kształtowanie postawy tolerancji wobec innych ludzi oraz promocja przekonania, że każdy może być sportowcem i osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Wiodącym kolorem całego wydarzenia był kolor niebieski, ponieważ to symbol solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Niebieskie Igrzyska podzielono na  dwie części: edukacyjną i sportową.

Część edukacyjna przeprowadzona została w formie warsztatów pt. „Jesteśmy różni i pomagamy sobie”, które zostały zrealizowane przez wychowawców w klasach I-III, natomiast w klasach IV-VIII uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką funkcjonowania osoby ze spektrum autyzmu, charakterystycznymi cechami, jakie występują u osób z tym zaburzeniem, poznali problemy osób ze spektrum autyzmu i ich trudności w rozumieniu świata.

Część sportowa Niebieskich Igrzysk odbyła się 25.04.2024 r. na sali gimnastycznej. Wzięli w niej udział uczniowie z klas I-V. Konkurencje przygotowane przez nauczycieli w-fu, w których uczniowie brali udział służyły integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Zadania i aktywności   dostosowane były do możliwości, umiejętności i wieku uczestników. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w akcję, która  przebiegła w atmosferze wzajemnego szacunku, tolerancji i świetnej zabawy. Zmagania sportowe uczestników zostały nagrodzone brawami, medalami i dyplomami.

Dziękujemy za duże emocje i wspólną zabawę. Organizatorzy akcji: Magdalena Derkacz-Kowalewska i Wioletta Mazur.

 • Photo1
 • Photo29
 • Photo30
 • Photo11
 • Photo35
 • Photo37
 • Photo7
 • Photo28
 • Photo38
 • Photo10
 • Photo25
 • Photo33
 • Photo2
 • Photo12
 • Photo4
 • Photo26
 • Photo34
 • Photo31
 • Photo32
 • Photo17
 • Photo41
 • Photo24
 • Photo43
 • Photo15
 • Photo16
 • Photo6
 • Photo42
 • Photo22
 • Photo18
 • Photo39
 • Photo27
 • Photo9
 • Photo23
 • Photo36
 • Photo13
 • Photo3
 • Photo8
 • Photo40
 • Photo20
 • Photo21
 • Photo5
 • Photo19
 • Photo14