Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Radzili na Sejmie całe cztery lata,
Uradzili, że się naród w jedno zbrata”.

 

Trzy pierwsze dni maja to święta państwowe, które odwołują się do symboliki i historii ojczystej, wyrażają ponadczasowy system wartości. Pamiętając o działaniach polskich reformatorów obradujących na Sejmie Wielkim, w naszej szkole 30 kwietnia br. odbyła się akademia upamiętniająca 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas: VIII a, VII b, VI a, VI c, V c, IV a, IV c zaprezentowali program artystyczny, w którym ukazali genezę oraz znaczenie uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej, datowanej na 1791 rok. Konstytucja 3 Maja, pomimo ingerencji obcych mocarstw w wewnętrzne sprawy państwa polskiego, stała się symbolem dumy, a także wewnętrznych sił narodu, zdolnego do politycznego odrodzenia się.
Uroczystość przygotowały: p. Agnieszka Szczepanik, p. Agata Wojtasiuk oraz p. Anna Radziszewska-Smutniak. Dekorację wykonała p. Ewa Słomczyńska.

 • Photo5
 • Photo6
 • Photo1
 • Photo3
 • Photo19
 • Photo17
 • Photo14
 • Photo12
 • Photo13
 • Photo16
 • Photo4
 • Photo20
 • Photo15
 • Photo10
 • Photo18
 • Photo8
 • Photo2
 • Photo11
 • Photo7
 • Photo9