Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„I tylko pamięć została
Po tej katyńskiej nocy...
Pamięć nie dała się zabić
nie chciała ulec przemocy.
I woła sprawiedliwość
prawdę po świecie niesie…
Prawdę o jeńców tysiącach
Zgładzonych w katyńskim lesie”. 

 

Dnia 16 kwietnia 2024 roku społeczność szkoły pochyliła się z szacunkiem nad mogiłami ofiar zbrodni katyńskiej, uczestnicząc z powagą w akademii ku pamięci ofiar Katynia, Starobielska, Ostaszkowa. Pamięć o tej straszliwej zbrodni sprzed 84 lat przetrwała w sercach młodego pokolenia. Rocznica zbrodni katyńskiej, po raz kolejny, przypomina o tragicznych losach polskich jeńców. Wydarzenia z 1940 r. zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych. Tam, na nieludzkiej ziemi, zabito wiarę, nadzieję i miłość(…)
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 7a pod opieką Pani Moniki Szlagowskiej, oprawa plastyczna Pani Ewy Słomczyńskiej.

  • Photo7
  • Photo3
  • Photo2
  • Photo5
  • Photo1
  • Photo4
  • Photo6