Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Popularne farby, kredki, pędzle w różnych rozmiarach, ale także błyszczące koraliki, kolorowe nici, miękki polar, a czasem twarda modelina i gąbka tapicerska. To wszystko i wiele więcej, można znaleźć w pracowni ilustratora. Czym zajmuje się ilustrator? Jak powstają jego prace? Uczniowie klasy 2 c rozpoczęli zajęcia na przekór powiedzeniu i ocenią książkę jedynie po okładce. Wybrali ulubione ilustracje i wspólnie zastanowiali się, jak mogły powstać. W trakcie miniwykładu poznali zaskakujące techniki pracy ilustratorki. Zainspirowani filmowymi wskazówkami artystki, uruchomili wyobraźnię i stworzyli rysunki z pozornie bezkształtnego bazgrołu. Następnie zmierzyli się z samodzielnym ilustrowaniem okładki do „Kroniki przygód Druceli”, którą pisali przez cały rok szkolny...ale o niej już niebawem. Na zajęciach powstała wspólnie wykonana okładka.

  • Photo1
  • Photo2
  • Photo3