Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czy portret może być czymś więcej niż tylko przedstawieniem czyjegoś wizerunku? Czy da się połączyć na papierze swoje emocje i odczucia z kolorami, fakturami i ... zapachami? Zapach przywodzi na myśl różne emocje i skojarzenia, do których uczniowie klasy 2c sięgnęli odkrywając tajniki portretowania. 

Lekcję rozpoczęła się analizą dzieł znanych artystów takich, jak Leonadro da Vinci, Stanisław Wyspiański, czy Stanisław Ignacy Witkiewicz. Na ich podstawie uczniowie rozmawiali o emocjach i sposobach ich utrwalania w sztuce. Następnie wąchali olejki eteryczne i przyprawy przywołując emocje oraz skojarzenia z nimi związane. Na podstawie tego doświadczenia, wymieszali farby z wybranymi olejkami i stworzyli pachnące autoportrety.