Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak zamknąć lekturę w pudełku? Wystarczy takie posiadać, a do środka włożyć rekwizyty kojarzące się z treścią podczas czytania książki, co pomaga tę fabułę zapamiętać.
Metoda lekturowego pudełka sprawdziła się w klasie 2 c podczas omawiania książki „Sposób na Elfa” jako forma podsumowania wiadomości o lekturze. Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały zebrane przez siebie przedmioty kojarzące się z utworem literackim, w pięknie przyozdobionych pudełkach. Drugoklasiści, dzięki tej metodzie, świetnie zdały egzamin ze znajomości treści. Nie mogły zaglądać do pudełek innych osób, co wzbudzało spore zaciekawienie. W rekwizytach znalazły się bardzo zaskakujące rzeczy, nawiązujące do treści lektury. Dzieci miały bardzo ciekawe pomysły i bardzo różny sposób myślenia. Wykazały się kreatywnością i sprytem. Były ciekawe nawzajem swoich przyniesionych skarbów. Na pewno jeszcze wrócimy do tej metody omawiania lektur.